Post by BellevueBuckeye on Aug 19, 2020 9:16:48 GMT -5
Final Standings:
Lake:
8-1, 5-0 Bellevue
9-2, 4-1 Columbian
5-4, 3-2 Norwalk
6-4, 2-3 Clyde
3-6, 1-4 Perkins
3-8, 0-5 Sandusky
Bay:
7-1, 5-0 Huron
7-3, 3-2 Edison
4-3, 3-2 Oak Harbor
5-4, 3-2 Port Clinton
3-8, 1-4 Vermilion
0-11, 0-5 Willard
River:
8-1, 5-0 Hopewell-Loudon
5-2, 4-1 Calvert
5-5, 3-2 Gibsonburg
5-5, 2-3 Lakota
2-8, 1-4 Margaretta
4-6, 0-5 SJCC
Schedule and Results:
Week 1 (Aug 28-29):
Crossover:
Bellevue (14) @ Oak Harbor (7)
Edison (28) @ Sandusky (13)
Norwalk (7) @ Huron (21)
Perkins (51) @ Vermilion (20)
Port Clinton (7) @ Columbian (31)
Willard (0) @ Clyde (35)
Non-Conf:
Cardinal Stritch (21) @ SJCC (13)
Gibsonburg (22) @ Northwood (42)
Lakota (49) @ Edon (26)
Margaretta (36) @ Ottawa Hills (40)
Hilltop (6) @ Calvert (54)
Montpelier @ Hopewell-Loudon (cancelled)
Week 2 (Sep 4-5):
Lake:
Bellevue (20) @ Norwalk (6)
Clyde (41) @ Perkins (20)
Sandusky (14) @ Columbian (41)
Bay:
Huron (36) @ Willard (0)
Oak Harbor (30) @ Vermilion (0)
Port Clinton (28) @ Edison (7)
River:
Gibsonburg (13) @ Hopewell-Loudon (27)
Margaretta (6) @ Lakota (33)
SJCC (0) @ Calvert (54)
Week 3 (Sep 11-12):
Lake:
Columbian (19) @ Clyde (16)
Norwalk (24) @ Sandusky (17)
Perkins (14) @ Bellevue (28)
Bay:
Edison (57) @ Willard (6)
Huron (35) @ Oak Harbor (21)
Vermilion (13) @ Port Clinton (58)
River:
Calvert (31) @ Gibsonburg (28) - OT
Hopewell-Loudon (42) @ Margaretta (21)
SJCC (0) @ Lakota (44)
Week 4 (Sep 18-19):
Lake:
Columbian (13) @ Bellevue (20)
Perkins (28) @ Norwalk (38)
Sandusky (27) @ Clyde (34)
Bay:
Oak Harbor (16) @ Edison (22)
Vermilion (7) @ Huron (42)
Willard (0) @ Port Clinton (54)
River:
Calvert (10) @ Lakota (7)
Gibsonburg (54) @ Margaretta (7)
Hopewell-Loudon (40) @ SJCC (13)
Week 5 (Sep 25):
Lake:
Bellevue (38) @ Sandusky (7)
Clyde (14) @ Norwalk (30)
Columbian (42) @ Perkins (7)
Bay:
Huron (25) @ Port Clinton (6)
Oak Harbor (47) @ Willard (6)
Vermilion (7) @ Edison (35)
River:
Calvert (35) @ Margaretta (12)
Lakota (28) @ Hopewell-Loudon (49)
SJCC (0) @ Gibsonburg (48)
Week 6 (Oct 2-3):
Lake:
Clyde (7) @ Bellevue (16)
Norwalk (20) @ Columbian (48)
Sandusky (24) @ Perkins (38)
Bay:
Edison (14) @ Huron (40)
Port Clinton (7) @ Oak Harbor (14)
Willard (24) @ Vermilion (50)
River:
Lakota (34) @ Gibsonburg (41)
Margaretta (43) @ SJCC (29)
Hopewell-Loudon (35) @ Calvert (10)
Week 7 (Oct 9-10):
D3 Region 10:
Sandusky (20) @ Norton (21)
D4 Region 14:
Brookside (6) @ Clyde (42)
Clear Fork (28) @ Edison (35)
Perkins (21) @ Port Clinton (40)
Vermilion (0) @ Ontario (62)
D5 Region 18:
Chippewa (17) @ Oak Harbor (69)
Lakota (21) @ Elmwood (53)
Willard (12) @ Indian Lake (37)
D6 Region 22:
Margaretta (7) @ Western Reserve (41)
Wayne Trace (30) @ Gibsonburg (38)
Regular Season:
SJCC (41) @ Hilltop (0)
Week 8 (Oct 16-17)
D3 Region 10:
Copley (10) @ Norwalk (17)
Norton (13) @ Columbian (45)
D4 Region 14:
Bryan (22) @ Huron (44)
Clyde (28) @ Wauseon (15)
Edison (27) @ Keystone (46)
Galion (9) @ Bellevue (34)
Port Clinton (20) @ Van Wert (46)
D5 Region 18:
Oak Harbor @ Elyria Catholic (cancelled)
D6 Region 22:
Gibsonburg (0) @ Archbold (42)
D7 Region 26:
Convoy Crestview (50) @ Calvert (13)
Patrick Henry (6) @ Hopewell-Loudon (41)
Regular Season:
Bay (24) @ Perkins (28)
Mansfield Madison (20) @ Sandusky (40)
Vanlue (30) @ SJCC (65)
Vermilion (21) @ Wellington (35)
Willard (14) @ Margaretta (27)
Riverdale (0) @ Lakota (40)
Week 9 (Oct 23-24)
D3 Region 10:
Norwalk (7) @ Ashland (21)
Revere (21) @ Columbian (28)
D4 Region 14:
Clyde (28) @ Huron (21)
Kenton (15) @ Bellevue (56)
D5 Region 18:
Oak Harbor @ Eastwood (cancelled)
D7 Region 26:
Hopewell-Loudon (36) @ Lima Perry (6)
Regular Season:
Millbury Lake @ Perkins (cancelled)
Sandusky (14) @ Port Clinton (21)
Clearview (0) @ Vermilion (27)
Upper Sandusky (41) @ Willard (31)
Wellington (7) @ Edison (34)
Gibsonburg (41) @ Ottawa Hills (0)
Margaretta (34) @ Woodmore (46)
McComb (26) @ Lakota (31)
North Baltimore (27) @ SJCC (43)
Week 10 (Oct 30-31)
D3 Region 10:
West Holmes (24) @ Columbian (34)
D4 Region 14:
Clyde (14) @ Shelby (28)
Van Wert (41) @ Bellevue (22)
D7 Region 26:
Hopewell Loudon (42) @ Arlington (35)
Regular Season:
Mansfield @ Norwalk (cancelled)
North Ridgeville (3) @ Sandusky (22)
Perkins (35) @ Edison (42)
Firelands (42) @ Vermilion (27)
Port Clinton @ Genoa (cancelled)
Willard (14) @ Buckeye Central (20)
Gibsonburg (13) @ Woodmore (21)
Lakota (0) @ Van Buren (31)
Seneca East (33) @ Margaretta (27)
SMCC (12) @ SJCC (21)
Week 11 (Nov 6-7)
D3 Region 10:
Parma Heights Holy Name (14) @ Columbian (17)
D7 Region 26:
Hopewell-Loudon (20) @ Lima Central Catholic (62)
Regular Season:
Elyria Catholic (14) @ Norwalk (51)
Fremont Ross (30) @ Sandusky (36)
Plymouth (54) @ Willard (40)
Vermilion (49) @ New London (13)
Week 12 (Nov 13-14)
D3 State Semifinal:
Columbian (7) vs. Chardon (47)
Lake:
8-1, 5-0 Bellevue
9-2, 4-1 Columbian
5-4, 3-2 Norwalk
6-4, 2-3 Clyde
3-6, 1-4 Perkins
3-8, 0-5 Sandusky
Bay:
7-1, 5-0 Huron
7-3, 3-2 Edison
4-3, 3-2 Oak Harbor
5-4, 3-2 Port Clinton
3-8, 1-4 Vermilion
0-11, 0-5 Willard
River:
8-1, 5-0 Hopewell-Loudon
5-2, 4-1 Calvert
5-5, 3-2 Gibsonburg
5-5, 2-3 Lakota
2-8, 1-4 Margaretta
4-6, 0-5 SJCC
Schedule and Results:
Week 1 (Aug 28-29):
Crossover:
Bellevue (14) @ Oak Harbor (7)
Edison (28) @ Sandusky (13)
Norwalk (7) @ Huron (21)
Perkins (51) @ Vermilion (20)
Port Clinton (7) @ Columbian (31)
Willard (0) @ Clyde (35)
Non-Conf:
Cardinal Stritch (21) @ SJCC (13)
Gibsonburg (22) @ Northwood (42)
Lakota (49) @ Edon (26)
Margaretta (36) @ Ottawa Hills (40)
Hilltop (6) @ Calvert (54)
Montpelier @ Hopewell-Loudon (cancelled)
Week 2 (Sep 4-5):
Lake:
Bellevue (20) @ Norwalk (6)
Clyde (41) @ Perkins (20)
Sandusky (14) @ Columbian (41)
Bay:
Huron (36) @ Willard (0)
Oak Harbor (30) @ Vermilion (0)
Port Clinton (28) @ Edison (7)
River:
Gibsonburg (13) @ Hopewell-Loudon (27)
Margaretta (6) @ Lakota (33)
SJCC (0) @ Calvert (54)
Week 3 (Sep 11-12):
Lake:
Columbian (19) @ Clyde (16)
Norwalk (24) @ Sandusky (17)
Perkins (14) @ Bellevue (28)
Bay:
Edison (57) @ Willard (6)
Huron (35) @ Oak Harbor (21)
Vermilion (13) @ Port Clinton (58)
River:
Calvert (31) @ Gibsonburg (28) - OT
Hopewell-Loudon (42) @ Margaretta (21)
SJCC (0) @ Lakota (44)
Week 4 (Sep 18-19):
Lake:
Columbian (13) @ Bellevue (20)
Perkins (28) @ Norwalk (38)
Sandusky (27) @ Clyde (34)
Bay:
Oak Harbor (16) @ Edison (22)
Vermilion (7) @ Huron (42)
Willard (0) @ Port Clinton (54)
River:
Calvert (10) @ Lakota (7)
Gibsonburg (54) @ Margaretta (7)
Hopewell-Loudon (40) @ SJCC (13)
Week 5 (Sep 25):
Lake:
Bellevue (38) @ Sandusky (7)
Clyde (14) @ Norwalk (30)
Columbian (42) @ Perkins (7)
Bay:
Huron (25) @ Port Clinton (6)
Oak Harbor (47) @ Willard (6)
Vermilion (7) @ Edison (35)
River:
Calvert (35) @ Margaretta (12)
Lakota (28) @ Hopewell-Loudon (49)
SJCC (0) @ Gibsonburg (48)
Week 6 (Oct 2-3):
Lake:
Clyde (7) @ Bellevue (16)
Norwalk (20) @ Columbian (48)
Sandusky (24) @ Perkins (38)
Bay:
Edison (14) @ Huron (40)
Port Clinton (7) @ Oak Harbor (14)
Willard (24) @ Vermilion (50)
River:
Lakota (34) @ Gibsonburg (41)
Margaretta (43) @ SJCC (29)
Hopewell-Loudon (35) @ Calvert (10)
Week 7 (Oct 9-10):
D3 Region 10:
Sandusky (20) @ Norton (21)
D4 Region 14:
Brookside (6) @ Clyde (42)
Clear Fork (28) @ Edison (35)
Perkins (21) @ Port Clinton (40)
Vermilion (0) @ Ontario (62)
D5 Region 18:
Chippewa (17) @ Oak Harbor (69)
Lakota (21) @ Elmwood (53)
Willard (12) @ Indian Lake (37)
D6 Region 22:
Margaretta (7) @ Western Reserve (41)
Wayne Trace (30) @ Gibsonburg (38)
Regular Season:
SJCC (41) @ Hilltop (0)
Week 8 (Oct 16-17)
D3 Region 10:
Copley (10) @ Norwalk (17)
Norton (13) @ Columbian (45)
D4 Region 14:
Bryan (22) @ Huron (44)
Clyde (28) @ Wauseon (15)
Edison (27) @ Keystone (46)
Galion (9) @ Bellevue (34)
Port Clinton (20) @ Van Wert (46)
D5 Region 18:
Oak Harbor @ Elyria Catholic (cancelled)
D6 Region 22:
Gibsonburg (0) @ Archbold (42)
D7 Region 26:
Convoy Crestview (50) @ Calvert (13)
Patrick Henry (6) @ Hopewell-Loudon (41)
Regular Season:
Bay (24) @ Perkins (28)
Mansfield Madison (20) @ Sandusky (40)
Vanlue (30) @ SJCC (65)
Vermilion (21) @ Wellington (35)
Willard (14) @ Margaretta (27)
Riverdale (0) @ Lakota (40)
Week 9 (Oct 23-24)
D3 Region 10:
Norwalk (7) @ Ashland (21)
Revere (21) @ Columbian (28)
D4 Region 14:
Clyde (28) @ Huron (21)
Kenton (15) @ Bellevue (56)
D5 Region 18:
Oak Harbor @ Eastwood (cancelled)
D7 Region 26:
Hopewell-Loudon (36) @ Lima Perry (6)
Regular Season:
Millbury Lake @ Perkins (cancelled)
Sandusky (14) @ Port Clinton (21)
Clearview (0) @ Vermilion (27)
Upper Sandusky (41) @ Willard (31)
Wellington (7) @ Edison (34)
Gibsonburg (41) @ Ottawa Hills (0)
Margaretta (34) @ Woodmore (46)
McComb (26) @ Lakota (31)
North Baltimore (27) @ SJCC (43)
Week 10 (Oct 30-31)
D3 Region 10:
West Holmes (24) @ Columbian (34)
D4 Region 14:
Clyde (14) @ Shelby (28)
Van Wert (41) @ Bellevue (22)
D7 Region 26:
Hopewell Loudon (42) @ Arlington (35)
Regular Season:
Mansfield @ Norwalk (cancelled)
North Ridgeville (3) @ Sandusky (22)
Perkins (35) @ Edison (42)
Firelands (42) @ Vermilion (27)
Port Clinton @ Genoa (cancelled)
Willard (14) @ Buckeye Central (20)
Gibsonburg (13) @ Woodmore (21)
Lakota (0) @ Van Buren (31)
Seneca East (33) @ Margaretta (27)
SMCC (12) @ SJCC (21)
Week 11 (Nov 6-7)
D3 Region 10:
Parma Heights Holy Name (14) @ Columbian (17)
D7 Region 26:
Hopewell-Loudon (20) @ Lima Central Catholic (62)
Regular Season:
Elyria Catholic (14) @ Norwalk (51)
Fremont Ross (30) @ Sandusky (36)
Plymouth (54) @ Willard (40)
Vermilion (49) @ New London (13)
Week 12 (Nov 13-14)
D3 State Semifinal:
Columbian (7) vs. Chardon (47)