Post by jmorgret07 on Oct 23, 2023 14:00:16 GMT -5
First-place votes in parenthesis followed by total points.
Division I:
1. Lakewood St. Edward (16), 198
2. Gahanna Lincoln (2), 163
3. Cincinnati Princeton (1), 139
4. Milford, 119
5. Lewis Center Olentangy, 100
6. Hilliard Bradley (1), 92
7. Pickerington North, 86
8. Delaware Olentangy Berlin, 67
9. Cleveland Heights, 51
10. Centerville (1), 34
Others receiving 12 or more points: Findlay 29. Cincinnati Moeller 21. West Chester Lakota West 15.
Division II:
1. Massillon Washington (18), 203
2. Avon, 175
3. Akron Hoban (1), 169
4. Cincinnati Anderson (1), 129
5. Cuyahoga Falls Walsh Jesuit, 117
6. Cincinnati Withrow, 92
7. Canal Winchester, 83
8. Troy (1), 71
9. Whitehouse Anthony Wayne, 37
10. Hudson, 33
Others receiving 12 or more points: Painesville Riverside 22. Medina Highland 12.
Division III:
1. Toledo Central Catholic (15), 196
2. Hamilton Badin (2), 174
3. Youngstown Ursuline (2), 170
4. Columbus Bishop Watterson (1), 109
5. Norton, 108
6. London, 100
7. Chagrin Falls Kenston, 60
8. Geneva, 49
9. Aurora, 35
10t. Granville, 31
10t. Trotwood-Madison, 31
Others receiving 12 or more points: Tiffin Columbian 25. Tipp City Tippecanoe 19. Celina 12.
Division IV:
1. Clarksville Clinton-Massie (12), 190
2. Steubenville (2), 162
3. Sandusky Perkins (3), 161
4. Canton South, 132
5. Cleveland Glenville (3), 99
6. Thornville Sheridan, 86
7. Columbus Bishop Hartley, 75
8. Cincinnati Wyoming, 41
9. Mentor Lake Catholic, 33
10. Cincinnati Taft, 30
Others receiving 12 or more points: Poland Seminary 27. Circleville Logan Elm 21. Springfield Shawnee (1) 21. Chillicothe Unioto 18. Columbus Bishop Ready 13. Beloit West Branch 12.
Division V:
1. Perry (13), 193
2. Liberty Center (5), 181
3. Ironton (1), 128
4. Oak Harbor, 98
5. Coldwater, 88
6. Germantown Valley View (1), 86
7. Canal Winchester Harvest Prep, 80
8. Canfield S. Range, 67
9. Waynesville (1), 48
10. Milan Edison, 32
Others receiving 12 or more points: Barnesville 25. Proctorville Fairland 24. Archbold 24. Garrettsville Garfield 23. Creston Norwayne 22. Brookville 21.
Division VI:
1. Kirtland (12), 186
2. Sugarcreek Garaway (2), 158
3. Versailles (4), 155
4. West Jefferson (2), 108
5. Bluffton, 88
6. Williamsburg, 86
7. Cincinnati County Day, 76
8. West Liberty-Salem (1), 56
9. Columbus Grove, 52
10. Rootstown, 42
Others receiving 12 or more points: Carey 26. Columbia Station Columbia 24. New Madison Tri-Village 22. Beverly Fort Frye 20. North Robinson Colonel Crawford 16. Mogadore 12.
Division VII:
1. Maria Stein Marion Local (19), 208
2. Ansonia (2), 170
3. Bascom Hopewell-Loudon, 157
4. Danville, 126
5. Dalton, 119
6. Tiffin Calvert, 62
7. Minster, 43
8. Beaver Eastern, 38
9. Waynesfield-Goshen, 35
10. Hamler Patrick Henry, 31
Others receiving 12 or more points: DeGraff Riverside 30. Reedsville Eastern 21. Malvern 21. Antwerp 21. McComb 18. Toronto 18.
Division I:
1. Lakewood St. Edward (16), 198
2. Gahanna Lincoln (2), 163
3. Cincinnati Princeton (1), 139
4. Milford, 119
5. Lewis Center Olentangy, 100
6. Hilliard Bradley (1), 92
7. Pickerington North, 86
8. Delaware Olentangy Berlin, 67
9. Cleveland Heights, 51
10. Centerville (1), 34
Others receiving 12 or more points: Findlay 29. Cincinnati Moeller 21. West Chester Lakota West 15.
Division II:
1. Massillon Washington (18), 203
2. Avon, 175
3. Akron Hoban (1), 169
4. Cincinnati Anderson (1), 129
5. Cuyahoga Falls Walsh Jesuit, 117
6. Cincinnati Withrow, 92
7. Canal Winchester, 83
8. Troy (1), 71
9. Whitehouse Anthony Wayne, 37
10. Hudson, 33
Others receiving 12 or more points: Painesville Riverside 22. Medina Highland 12.
Division III:
1. Toledo Central Catholic (15), 196
2. Hamilton Badin (2), 174
3. Youngstown Ursuline (2), 170
4. Columbus Bishop Watterson (1), 109
5. Norton, 108
6. London, 100
7. Chagrin Falls Kenston, 60
8. Geneva, 49
9. Aurora, 35
10t. Granville, 31
10t. Trotwood-Madison, 31
Others receiving 12 or more points: Tiffin Columbian 25. Tipp City Tippecanoe 19. Celina 12.
Division IV:
1. Clarksville Clinton-Massie (12), 190
2. Steubenville (2), 162
3. Sandusky Perkins (3), 161
4. Canton South, 132
5. Cleveland Glenville (3), 99
6. Thornville Sheridan, 86
7. Columbus Bishop Hartley, 75
8. Cincinnati Wyoming, 41
9. Mentor Lake Catholic, 33
10. Cincinnati Taft, 30
Others receiving 12 or more points: Poland Seminary 27. Circleville Logan Elm 21. Springfield Shawnee (1) 21. Chillicothe Unioto 18. Columbus Bishop Ready 13. Beloit West Branch 12.
Division V:
1. Perry (13), 193
2. Liberty Center (5), 181
3. Ironton (1), 128
4. Oak Harbor, 98
5. Coldwater, 88
6. Germantown Valley View (1), 86
7. Canal Winchester Harvest Prep, 80
8. Canfield S. Range, 67
9. Waynesville (1), 48
10. Milan Edison, 32
Others receiving 12 or more points: Barnesville 25. Proctorville Fairland 24. Archbold 24. Garrettsville Garfield 23. Creston Norwayne 22. Brookville 21.
Division VI:
1. Kirtland (12), 186
2. Sugarcreek Garaway (2), 158
3. Versailles (4), 155
4. West Jefferson (2), 108
5. Bluffton, 88
6. Williamsburg, 86
7. Cincinnati County Day, 76
8. West Liberty-Salem (1), 56
9. Columbus Grove, 52
10. Rootstown, 42
Others receiving 12 or more points: Carey 26. Columbia Station Columbia 24. New Madison Tri-Village 22. Beverly Fort Frye 20. North Robinson Colonel Crawford 16. Mogadore 12.
Division VII:
1. Maria Stein Marion Local (19), 208
2. Ansonia (2), 170
3. Bascom Hopewell-Loudon, 157
4. Danville, 126
5. Dalton, 119
6. Tiffin Calvert, 62
7. Minster, 43
8. Beaver Eastern, 38
9. Waynesfield-Goshen, 35
10. Hamler Patrick Henry, 31
Others receiving 12 or more points: DeGraff Riverside 30. Reedsville Eastern 21. Malvern 21. Antwerp 21. McComb 18. Toronto 18.